Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Simple Machines Forum - Bedava Forum Scripti indir
#1
New-1 
[Resim: Simple%20Machines%20Forum%20-%20Bedava%2...0indir.png]

Simple Machines Forum - Bedava Forum Scripti indir


Info-2

Version: En Son Sürüm

Cinsi : PHP Forum Script

SMF (Simple Machines Forum) PHP ve MySQL kullanılarak oluşturulmuş açık kaynak kodlu bir forum sistemidir. Simple Machines Organizasyonu tarafından geliştirilmektedir. Şu an en güncel sürümü 2.0.9' dur. Ancak 21 kasım 2014 tarihinde yayınlanan 2.1 Beta 1 sürümü beta olarak yayınlandı. Yakın bir tarihte 2.1 stabil sürümü yayınlanacaktır. 2.1 sürümünde önemli değişiklikler bulunmaktadır. Bu sürümde tema mobil cihazlara uyarlanmıştır.

Simple Machines Forum (Basit Makineler Forumu) Basit makineler fikri Arşimet' in ünlü sözü olan "Bana bir dayanak noktası verin Dünya'yı yerinden oynatayım." sözü isminin esin kaynağı olmuştur. Resmi sitesinin en altında bu söz yazmaktadır. Bu söz logosuna da yansımıştır.

Dil Seçenekleri

Arnavutça, Arapça, Katalanca, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Hırvatça, Çekçe, Danca, İngilizce, Fince, Fransızca, Felemenkçe, Japonca, Almanca, Yunanca, İbranice, Macarca, Endonezce, İtalyanca, Japonca, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Slovakça, İspanyolca, İsveççe, Tayca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca.

Modlar

İngilizce "modification" kelimesinin kısaltılmasıdır. Bu kelime "eklenti" anlamında da çevrilebilir. Bu eklentiler yine gönüllü geliştiriciler tarafından yazılır. En çok kullanılanları arasında "Simpleportal", "Aeva media", "SimpleSef", "Advanced Reputation System" bulunmaktadır. Bu eklentiler kullanılarak SMF sisteminin işleyişini değiştirebilir.

Temalar

SMF'i SMF yapan temel etmenlerden birisi de geniş tema yelpazesidir. Bu temalar tamamen gönüllü kullanıcılar tarafından yapılmaktadır. Yalnız şimdilerde ücretli tema yapan gruplar ortaya çıkmıştır örneğin; SMF Tricks. İşte bu gruplar hem paralı hem de ücretli tema yapmaya başladılar.

Eleştiriler

SMF yazılımı Open Source Initiative tarafından onaylı olmayan kendine özgü bir açık kaynak lisansı kullanmaktadır.


Downloaden-2

BURADAN KENDi SAYFASINDAN iNDiR

Original
By Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Hakkalyakin Raşidi Tarikatı TOPLinks
Karoglan Org Bilgi ve Resim Blog Facebook
RasitTunca Net Webmaster Resimleri Twitter
BU FORUM EN GÜZEL BiLGiSAYAR iLE FiREFOX BROWSER iLE GÖRÜNTÜLENEBiLiR