Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WordPress Blog Scripti indir
#1
New-1 
[Resim: WordPress%20Blog%20Scripti%20indir.png]

WordPress Blog Scripti indir


Info-2

Version: En Yeni Sürüm

Cinsi : PHP Blog Scripti

WordPress Nedir? wordpress , herhangi bir programlama bilgisine ihtiyaç duymadan, bir web sitesi açmaya ve yönetmeye imkan sağlayan bir CMS (içerik yönetim sistemi) ‘dir diyebiliriz.

WordPress, kurulumu ve kullanımı son derece kolay, bir çok beklentiyi karşılayabilen ve devamlı geliştirilen bir yazılımdır. Devamlı geliştiriliyor olması ve zengin eklenti seçeneğine sahip olması ile, doğru kullanıldığında SEO (arama motoru optimizasyonu) açısından da son derece güçlü bir sistemdir.

WordPress, PHP ve MySQL ile geliştirilmiş, GPL (Genel Kamu Lisansı) ile lisanslanmış, açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemi yazılımıdır. Başlarda bir blog yazılımı olarak geliştirilen wordpress ile gelinen son noktada, bir haber sitesi, emlak sitesi, ilan sitesi veya kurumsal web sitesi yapmak mümkün hale gelmiştir.

WordPress genel olarak yazı ve sayfa oluşturma sistemi ile çalışır. Bu sayede dakikalar içinde, kategoriler ekleyerek bu kategorilere ait yazılar yazabilir, hakkımda, çalışmalarım, iletişim gibi sayfalar oluşturabilirsiniz. Ayrıca ortam dosyaları (görsel, video, belge vs) ekleyebilirsiniz ve ziyaretçiler yazılarınıza yorum yapabilirler. Saydığım bu temel özellikler wordpress’in en boş (eklentisiz) halinde bulunan özelliklerdir.

WordPress için yazılmış tema ve eklentiler ile bu özellikler isteğe göre arttırılarak, istenilen proje için uygun hale getirilebilir. Örneğin bir emlak sitesi için gerekli olan emlak ilanı kaydı, emlak özelliklerinin oluşturulması gibi ek seçeneklerin wordpress sistemine eklenmesi mümkündür.

WordPress güvenlidir. WordPress’in güncel sürümleri oldukça güvenli hale getirilmiştir. Bir web sitesi için güvenliğin çok önemli olduğunu düşünecek olursak, wordpress’in bu noktada da beklentileri karşıladığını söyleyebiliriz.

Günümüzde kullanılan milyonlarca! sitenin yaklaşık olarak yüzde 30 ‘u wordpress altyapısı ile geliştirilmiştir. Bu bilgiden de anlayacağınız gibi wordpress oldukça kullanışlı bir sistemdir.


Downloaden-2

BURADAN ANA SAYFASINDAN iNDiR

Original
By Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Hakkalyakin Raşidi Tarikatı TOPLinks
Karoglan Org Bilgi ve Resim Blog Facebook
RasitTunca Net Webmaster Resimleri Twitter
BU FORUM EN GÜZEL BiLGiSAYAR iLE FiREFOX BROWSER iLE GÖRÜNTÜLENEBiLiR